Octave V 16 single ended Pre-Out

Kód: AIOCT.V16PREOUTB AIOCT.V16PREOUTS Zvolte variantu
Značka: Octave Audio
304 800 Kč / ks 251 901 Kč bez DPH
Na objednávku Na objednávku Zvolte variantu
Barevné provedení
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Technologie OCTAVE zahrnuje pokročilou topologii lampového zesilovače využívající inovativní, nezávislý přístup, dokud nejsou dosaženy vlastnosti, které odpovídají firemní filozofii: silná dynamika, nízký šum, široká šířka pásma, neuvěřitelná stabilita, prodloužená životnost a komplexní bezpečnost. Již více než 30 let OCTAVE vyrábí výhradně high-end zesilovače, které tyto výše uvedené vlastnosti plně ztělesňují. Přístup OCTAVE byl prověřen a ověřen na trhu a žádná jiná audio společnost nedosáhla toho, co v tomto ohledu dosáhl OCTAVE.


Nastal čas, aby společnost OCTAVE aplikovala exkluzivní zesilovací technologie společnosti na single-ended design, protože toto zapojení je žádoucí pro jeho přirozenou reprodukci zvuku a je schopno poskytnou jasné zvukové výhody, které jsou ideální zejména pro vysoce účinné reprosoustavy stejně jako pro sluchátka. Single-ended zesilovače mají přirozeně harmonický zvukový podpis a nabízejí extrémně přehledné střední pásmo, protože hudební signál není rozdělen, takže nevzniká zkreslení ve spojení kladných a záporných půlvln.


Vývoj single-ended obvodů třídy A představoval pro OCTAVE jedinečnou výzvu: jak plně překonat nevýhody tohoto principu zesilovače a současně vynést do popředí jeho zvukové výhody. Společnost OCTAVE uplatnila své nesčetné technické inovace a patentovanou technologii výstupních transformátorů, aby vyvinula sofistikovaný nový zesilovač, který splní tuto výzvu: Výsledkem je zcela nový integrovaný single-ended zesilovač OCTAVE V 16, který je vůbec prvním zesilovačem společnosti Octave v tomto typu zapojení.


Verze Pre-out

Upozornění: Octave V 16 není možné upgradovat na verzi Pre-Out. Rozhodnutí, kterou verzi si zakoupíte, musí být učiněno před zakoupením zařízení.


Octave V 16 verze Pre-Out s regulovaným pre-out výstupem umožňuje použít aktivní subwoofer nebo bi-amping zapojení, pokud je na to reproduktor konstruován.


Pre-Out má interní výstupní obvod s nízkým výstupním odporem. Délka kabelu k externímu zesilovači nebo subwooferu proto není problémem. Kromě toho výstupní zesilovač eliminuje rušení kabelu a připojené jednotky, které by jinak ovlivnilo zvuk zesilovače V 16 Single Ended. Výstupní zesilovač je navržen pro nejvyšší kvalitu zvuku a odpovídá zvuku V 16 Single Ended.


Verze Pre-Out přichází s inovativní doplňkovou funkcí. Jde o funkci filtru pro single-ended výkonový stupeň V 16. Je snadné pochopit, že nemá smysl zatěžovat single-ended koncový stupeň zesilovače V 16 celou frekvenční charakteristikou, když je basová část vedena na externí výkonový zesilovač nebo subwoofer. Nízké frekvence s vysokou úrovní omezují výstupní výkon single-ended zesilovače i jakéhokoli jiného výkonového zesilovače s výstupním transformátorem. Abychom se tomuto zbytečnému stresu vyhnuli, přidali jsme filtr, kterým se zbavíme frekvencí pod 80 Hz. Filtr má plochou charakteristiku až do 80 Hz / -3 dB. Tento nízký dělicí kmitočet neovlivňuje střední a vysoké pásmo.


Zatímco přirozený zvukový charakter a čistota středního pásma single-ended obvodu je jedinečně žádoucí, existují také některá známá omezení topologie tohoto zapojení, které je třeba řešit:


1. Snížení úrovně basových frekvencí - OCTAVE odstranil tento problém, který je spojen se single-ended zesilovači, prostřednictvím nového, vysoce specializovaného výstupního transformátoru s kompenzovaným magnetickým polem. Společnost OCTAVE je známá proprietárními konstrukcemi transformátorů, které jsou vyvíjeny, navíjeny a pečlivě vytvořeny vlastními silami. Šířka pásma výkonového výstupu v basových kmitočtech OCTAVE V 16 Single Ended zůstává lineární až do 10 Hz v důsledku této přizpůsobené konstrukce transformátoru.


2. Snížení úrovně ve vysokofrekvenčním rozsahu a omezená šířka pásma - Prostřednictvím specifických budicích obvodů a optimalizace zpětné vazby byl OCTAVE schopen zvětšit šířku pásma OCTAVE V 16 Single Ended na hodnoty od 10 Hz do 100 kHz. Tato šířka pásma byla dříve považována za nemožnou u single-ended zesilovačů.


3. Relativně vysoký zbytkový šum ve výkonovém výstupu do reprosoustav - Úroveň šumu u OCTAVE V 16 Single Ended je virtuálně nezměřitelná díky optimalizovanému umístění síťového transformátoru OCTAVE vzhledem k výstupnímu transformátoru, což rovněž zajišťuje to, že není potřeba externí zdroj napájení. Sofistikované elektronické stabilizační obvody společnosti slouží k dalšímu zajištění toho, aby byly eliminovány všechny zdroje hluku nebo šumu.

Nízkofrekvenční hladina šumu dosažená jak na reprosoustavách, tak na výstupu pro sluchátka je -110 dB / 1W při 8 ohmech, což odpovídá přibližně 15 - 20 µV při 50 Hz.


4. Vysoké teploty během vysokého klidového proudu v provozu ve třídě A - Většina konstrukcí single-ended zesilovačů třídy A je extrémně neefektivní, obvykle se klidový proud pohybuje mezi tří až pětinásobkem proudu maximálního výstupního výkonu. Proto se během normálního provozu tato zařízení velmi zahřívají.

A. Single-ended zesilovač OCTAVE V 16 používá adaptivní tříkrokové nastavení režimu třídy A. Úroveň třídy A je automaticky nastavována mezi 100% a 35% podle zátěžového profilu reproduktoru (4/8 ohmů) a sluchátek, což výrazně snižuje provozní teplotu zesilovače a zároveň výrazně prodlužuje jeho životnost.

B. Kromě toho má OCTAVE V 16 Single Ended jedinečnou verzi energeticky úsporné technologie „Ecomode“ společnosti OCTAVE, která slouží ke snížení úrovně třídy A na 35% během nepřítomnosti zvukového signálu a neslyšitelně stoupá, když je zvukový signál je opět přítomen.

 

5. Nevýhody drahých, přímo žhavených triod - OCTAVE vyvinula OCTAVE V 16 Single Ended se zapojením pentody KT 120 v triodovém režimu. Toto řešení je ideálně vhodné pro provoz v single-ended zapojení třídy A díky svým zvláštním vlastnostem: velmi vysoký výkon, vynikající životnost, nízké tolerance a široká dostupnost - a zároveň se vyhýbá technickým problémům tradiční triody jako je typ 300 B. Single-ended zapojení OCTAVE V 16 tak umožńuje také použití elektronek KT 150, KT 88 nebo 6550, díky čemuž je design tohoto zesilovače mimořádně univerzální.

 

 

Recenze v angličtině [STEREO Magazine]


Doplňkové parametry

Kategorie: Integrované zesilovače
Záruka: 24 měsíců

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení