Octave Filter 3-P XLR

Kód: AIOCT.FILTER3PXLR
Značka: Octave Audio
70 300 Kč / ks 58 099 Kč bez DPH
Na objednávku

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dnes je téměř nemožné najít moderní hi-fi systémy, které by neměli určitou úroveň digitálního zpracování signálu. Klasický CD přehrávač je z velké části zastaralý, protože byl nahrazen internetovými zdroji doplněnými síťovými úložišti s pevnými disky. Tento vývoj znamená, že připojení k datové síti je nezbytné pro umožnění funkčnosti jednotlivých zvukových komponentů.

 

Dnešní moderní zvukové systémy mají řadu digitálních a analogových vstupů, k nimž je připojeno několik zařízení, napájených z domovní elektrické sítě. Moderní domácnost také obsahuje mnoho systémů a zařízení vybavených spínanými zdroji energie (např. LED žárovky, notebooky, solární panely) a rádiovými ovládacími prvky (například WiFi atd.).

 

Všechny tyto systémy vysílají rušení, které ovlivňuje blízké zvukové komponenty a tím i celkovou kvalitu zvuku hi-fi systému.

 

Častý způsob ochrany hi-fi systému před rušením je pomocí síťových filtrů / praček. Tato ochrana je však velmi omezená, protože tyto filtry pracují systematicky pouze ve velmi vysokých frekvenčních rozsazích a mohou ve skutečnosti negativně ovlivnit dynamiku systému. Rušení v důležitém zvukovém rozsahu jsou proto přes síťové filtry neomezeně přijímány do zvukového systému a jsou distribuovány nekontrolovaně prostřednictvím signálových kabelů. Aby se eliminoval problém elektromagnetického rušení (EMI), společnost Octave vyvinula filtr 3-P, filtrační systém, který působí přímo v cestě rušení, konkrétně v kabeláži analogového signálu.

 

Filtr 3-P je pasivní filtrační systém EMI určený k připojení mezi libovolný zdroj zvuku - analogový nebo digitální - a vstup předzesilovače nebo integrovaného zesilovače, ke kterému je připojen. Pokud jde o digitální zdroje (např. DAC, streamery, CD přehrávače, PC), je účinek nejzřetelnější. Filtr 3-P je k dispozici ve dvou verzích: s nesymterickým RCA nebo symetrickým XLR připojením. Díky inovativní technologii, implementované v této konstrukci, je stejně vysoké úrovně filtrování šumu dosaženo prostřednictvím obou variant RCA nebo XLR.

 

Jádrem filtru Octave 3-P je vysoce specializovaný širokopásmový transformátor potlačující rušení.

 

Účinnost filtru spočívá v neovlivňování zvukového signálu, ale blokování rušení od oblasti basů po nejvyšší zvukové frekvence. Frekvenční rozsah filtru 3-P se rozpíná od 10 Hz do 150 kHz v pásmu -1,5 dB, zatímco útlum šumu dosahuje přibližně -80 dB na 1 kHz. To odpovídá snížení hluku v běžném režimu o faktor 10 000. Ve srovnání s útlumem síťového filtru v tomto kmitočtovém rozsahu -20 dB (odpovídá faktoru 10) je to obrovský nárůst efektu filtru.

 

Digitálně-analogové převodníky mají z této technologie prospěch zejména proto, že poruchy středního a vysokého kmitočtu negativně ovlivňují zvuk ve vztahu k jitteru. Naopak analogové zesilovače těží z vyšší čistoty signálu. Rušení hudebního signálu se zbytkovým rušením ve zvukovém rozsahu je sníženo a zvuk získává čistotu, takže i ty nejmenší detaily na pozadí jsou dokonale slyšitelné.

Doplňkové parametry

Kategorie: Příslušenství a rozšiřující moduly
Záruka: 24 měsíců

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz
×