Octave Filter 3-P RCA

Kód: AIOCT.FILTER3PRCA
Značka: Octave Audio
70 300 Kč / ks 58 099 Kč bez DPH
Na objednávku

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dnes je téměř nemožné najít moderní hi-fi systémy, které by neměli určitou úroveň digitálního zpracování signálu. Klasický CD přehrávač je z velké části zastaralý, protože byl nahrazen internetovými zdroji doplněnými síťovými úložišti s pevnými disky. Tento vývoj znamená, že připojení k datové síti je nezbytné pro umožnění funkčnosti jednotlivých zvukových komponentů.

 

Dnešní moderní zvukové systémy mají řadu digitálních a analogových vstupů, k nimž je připojeno několik zařízení, napájených z domovní elektrické sítě. Moderní domácnost také obsahuje mnoho systémů a zařízení vybavených spínanými zdroji energie (např. LED žárovky, notebooky, solární panely) a rádiovými ovládacími prvky (například WiFi atd.).

 

Všechny tyto systémy vysílají rušení, které ovlivňuje blízké zvukové komponenty a tím i celkovou kvalitu zvuku hi-fi systému.

 

Častý způsob ochrany hi-fi systému před rušením je pomocí síťových filtrů / praček. Tato ochrana je však velmi omezená, protože tyto filtry pracují systematicky pouze ve velmi vysokých frekvenčních rozsazích a mohou ve skutečnosti negativně ovlivnit dynamiku systému. Rušení v důležitém zvukovém rozsahu jsou proto přes síťové filtry neomezeně přijímány do zvukového systému a jsou distribuovány nekontrolovaně prostřednictvím signálových kabelů. Aby se eliminoval problém elektromagnetického rušení (EMI), společnost Octave vyvinula filtr 3-P, filtrační systém, který působí přímo v cestě rušení, konkrétně v kabeláži analogového signálu.

 

Filtr 3-P je pasivní filtrační systém EMI určený k připojení mezi libovolný zdroj zvuku - analogový nebo digitální - a vstup předzesilovače nebo integrovaného zesilovače, ke kterému je připojen. Pokud jde o digitální zdroje (např. DAC, streamery, CD přehrávače, PC), je účinek nejzřetelnější. Filtr 3-P je k dispozici ve dvou verzích: s nesymterickým RCA nebo symetrickým XLR připojením. Díky inovativní technologii, implementované v této konstrukci, je stejně vysoké úrovně filtrování šumu dosaženo prostřednictvím obou variant RCA nebo XLR.

 

Jádrem filtru Octave 3-P je vysoce specializovaný širokopásmový transformátor potlačující rušení.

 

Účinnost filtru spočívá v neovlivňování zvukového signálu, ale blokování rušení od oblasti basů po nejvyšší zvukové frekvence. Frekvenční rozsah filtru 3-P se rozpíná od 10 Hz do 150 kHz v pásmu -1,5 dB, zatímco útlum šumu dosahuje přibližně -80 dB na 1 kHz. To odpovídá snížení hluku v běžném režimu o faktor 10 000. Ve srovnání s útlumem síťového filtru v tomto kmitočtovém rozsahu -20 dB (odpovídá faktoru 10) je to obrovský nárůst efektu filtru.

 

Digitálně-analogové převodníky mají z této technologie prospěch zejména proto, že poruchy středního a vysokého kmitočtu negativně ovlivňují zvuk ve vztahu k jitteru. Naopak analogové zesilovače těží z vyšší čistoty signálu. Rušení hudebního signálu se zbytkovým rušením ve zvukovém rozsahu je sníženo a zvuk získává čistotu, takže i ty nejmenší detaily na pozadí jsou dokonale slyšitelné.

Doplňkové parametry

Kategorie: Příslušenství a rozšiřující moduly
Záruka: 24 měsíců

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení