FYNE Audio F502 SP

Kód: POF80000251-F502SP POF80000252-F502SP POF80000250-F502SP Zvolte variantu
Značka: FYNE Audio
133 980 Kč / pár 66 990 Kč / ks 153 980 Kč / pár od 66 990 Kč / ks 110 727 Kč bez DPH 55 364 Kč bez DPH 127 256 Kč bez DPH od 55 364 Kč bez DPH
Na objednávku Na objednávku Na objednávku Zvolte variantu
Barevné provedení
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Podlahová reprosoustava

Detailní informace

Detailní popis produktu

Speciální limitovaná edice uznávané podlahové reprosoustavy Fyne Audio F502. Reprosoustava kompletně vyráběná v UK využívá technologie z vyšší řady F700 včetně masivního podstavce v ozvučnici původního modelu. Dvou a půl pásmová konstukce s precizně provedenou ozvučnicí s podstavcem, jehož součástí je difuzér bassreflexu, který rovnoměrně vyzařuje basovou energii do místnosti. Je osazen dvojicí firemních reproduktorů o průměru 150 mm - koaxiální IsoFlare a basový. Terminály Bi-wire se zemnící svorkou pro snižení vlivu vysokofrekvenčnímu rušení (RF) na zvuk. Reproduktor se vyznačuje širokým vyzařovacím úhlem, přesným zobrazením prostoru a vyzářením i velmi jemných detailů.
Unikátní model F502SP je vhodný do středních prostor.

 

Menší sloupová reprosoustava ze speciální limitované edice která je kompletně vyráběná v UK a vychází z původního modelu F502, který získal řadu ocenění. Model speciální edice používá technologie z prémiové řady F700. Je osazena prémiovými reproduktory, mezi které signál rozděluje vyladěná výhybka osazená komponenty z prémiové řady. Z vyšší řady je použit i sokl z hliníkového sendviče s basovým difuzorem BassTrax tractrix, který je upravený a přesně vyladěný pro menší skříň F502 SP.Koaxiální reproduktor IsoFlare s průměrem 200 mm (8 ”) má středobasovou membránu vylisovanou vícevláknového materiálu s FyneFlute surround závěsem, spojený s tlakovým výškovým systémem s 25mm hořčíkovou kalotou.


 

 

Reprosoustava F501 SP s puristickým audiofilním designem má bassreflexovou ozvučnici s mírně vyklenutou přední a zadní stěnou eliminující stojaté vlnění. Ozvučnice je vyrobena z masivní MDF do které jsou precizně zafrézovány reproduktory. Uvnitř ozvučnice je oddělená komora propojená s vnitřním objemem přes vyladěný bassreflexový rezonátor, a výstup basové energie ven zajišťuje další bassreflexový rezonátor vyzařující dolů do postavce - soklu, který je nedílnou součástí ozvučnice. Toto řešení zastává funkci akustického filtru, který na basech zajistí nižší zkreslení při vyšším akustickém tlaku. Pod vyústěním bassrexu v podstavci, je difuzer BassTrax Tractrix, který rovnoměrně rozptyluje basovou energii a usnadňuje tak umístění reproduktoru v místnosti.


 

 

Je osazena dvojicí reproduktorů o shodném průměru 200 mm (8"). Základem je koaxiální reproduktor IsoFlare o průměru 200 mm (6“), který na basech až do frekvence 250 Hz doplňuje basový a rozšiřuje tak spodní frekvenční hranici pod 40 Hz.
Technologie koaxiálního reproduktoru jako bodového zdroje zvuku není u Fyne Audio nová, ale technický tým navázal na mnohalé zkušenosti respektované značky Tannoy.
Patentovaná konstrukce IsoFlare pracuje jako bodový zdroj zvuku. Zajišťuje spojité vyzařování kmitočtů s přesně definovanými směrovými vlastnostmi, lepší fázovou kohenci a tím i přesnější zvukovou scénu i mimo optimální poslechové místo.


 

 

Basové membrány obou reproduktorů jsou vylisované z vláken a zavěšené na specielním mezikruží s prolisy - FineFlute, které zajišťuje pístový pohyb membrány v širokém rozsahu. Membrána basového reproduktoru je opatřena fázový nástavcem. Širokopásmový reproduktor pak má uprostřed vložený zvukovod tlakové jednotky vysokotónového systému, který membránu využívá jako navazující zvukovod.
Vysokotónový systém má lehkou a pevnou hořčíkovou membránu, neodymový magnet s otevřenou zadní komůrkou. To zaručuje optimální tlak za membránou a posouvá vlastní rezonanční frekvenci hluboko pod dělící kmitočet výhybky. Unikátní geometrie zvukovodu zajišťuje plochou frekvenční charakteristiku bez vniřních odrazů. Frekvenční charakteristika výškového systému sahá nad vnímání lidského sluchu.

Signál mezi reproduktory rozděluje pasivní výhybka druhého resp. prvního řádu pro výškovou sekci používá polypropylénové kondenzátory audiofilní kvality a tlumivky se skládaným nebo vzduchovým jádrem. To zaručuje nízké ztráty signálu a zvuk s vysokým rozlišením i nejmenších detailů.


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Profesionální reproduktory Fyne Audio nabízejí nejlepší výkon ve své třídě na všech cenových úrovních.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz
×