FYNE Audio F302

Kód: POF80000052-F302
K poslechu na prodejně v Brně
Značka: FYNE Audio
12 980 Kč / pár 10 727 Kč bez DPH
Skladem v prodejně
Barevné provedení
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
6.6.2023

Podlahová reprosoustava

Detailní informace

Detailní popis produktu

Reproduktory Fyne Audio plně navazují na uznávanou a ceněnou značku Tannoy včetně konstručního týmu vedeného Dr.Paulem Millsem. Menší sloupová reprosoustava ze základní modelové série 300. Je navržena pro stereofonní systém i multikanálové domácí kino. Získala řadu ocenění a v roce 2019 zvítězila v testu časopisu What HI-FI best floorstanding speaker under £500 

Z letitých znalostí a zkušeností ve vývoji a výrobě vysoce ceněných reprosoustav těží i reproduktory z cenově dostupné základní řady (entry level)F300, které obsahují řadu konstrukčních vylepšení a audiofilní zvuk za bezkonkurenční cenu. Tato řada obsahuje škálu modelů tak, aby vyhověli rozličným nárokům jak pro stereofonní poslech, tak pro sestavu domácího kina. Řada F300 obsahuje dva modely stojanových - regálových reprosoustav, dva modely ;reprosoustav sloupových, reprosoustavu pro centrální kanál domácího kina a reproduktor LCR s univerzálním využitím.

Precizní rigidní ozvučnice všech modelů F300 je sestavena z MDF panelů, které jsou ještě uvnitř zesílené. Celkovou tuhost ozvučnice dále zvyšuje speciální absorbční tmel mezi magnetem basového reproduktoru a zadní stěnou ozvučnice. To přispívá k ještě většímu potlačení nežádoucích rezonancí. Optimální výkon každého z modelů F300 je zajištěn použitím vysoce kvalitních přesně vybraných komponentů výhybky, včetně nízkoztrátové LF tlumivky se skládaným jádrem a polypropylenových kondenzátorů ve výškovém filtru. Parametry výhybky jsou optimalizovány počítačem, a doladěny poslechovými testy. Pozlacené terminály reproduktorů dlouhodobě zajišťují minimální přechodový odpor.


 

Středobasový reproduktor má kuželovou membránu vylisovanou z vícevláknové papírové buničiny a zavěšenou na speciálním mezikruží s prolisy - FineFlute, které zajišťují pístový pohyb membrány v širokém rozsahu. Uprostřed je opatřena fázovým nástavcem vyrovnávajícím vyzařovací charakteristiku ve středním pásmu.

Výškový reproduktor s kalotovou kopulkou o průměru 25 mm vylisovanou z polyesteru má výkonný magnetický obvod s neodymovým magnetem. V ochranném krytu ze síťoviny je integrován fázový kompenzátor který frekvenčně vyrovnává vyzařování výšek v horizontálním směru.

 

  Technické parametry

Systém 2 pásmový, zadní bassreflex
Výškový reproduktor 1 x polyesterová kalota 25 mm
Středobasové reproduktory 1 x 150 mm membrána vylisovaná z vláken
Frekvenční rozsah 36 - 28.000Hz ( - 6 dB v typické místnosti)
Zatižitelnost 60 W RMS
Citlivost (2,83 V / 1 m) 90 dB
Impedance 8 Ω jmenovitá
Doporučený výkon zesilovače 30 - 120 W
Dělící frekvence výhybky 3 200 Hz
Strmost výhybky 2 řádu dolní / 3 řádu horní propust
Bassreflex zadní
Připojení single-wire
Rozměry (š x v x h) 233 x 932 x 308 mm
Hmotnost 13,3 kg
Provedení ořech
černý jasan
světlý dub
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Profesionální reproduktory Fyne Audio nabízejí nejlepší výkon ve své třídě na všech cenových úrovních.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz
×