Symphony 1 – Osobní symfonie

Dnes trošku lehčí kalibr…

V posledních dvou letech nelze přehlédnout obrovský nárůst v segmentu sluchátek, někdy mám pocit, že sluchátka snad už vyrábí úplně všichni.
Dnes se tedy podíváme na sluchátka od trošku netradičního výrobce Definitive Technology, který na rozdíl od USA, kde před lety začal vytlačovat Bose z jejich tradičních bašt, u nás není moc známý.Tento výrobce před nedávnem uvedl na trh svoje vůbec první sluchátka a hned způsobil slušné pozdvižení.

Symphony 1 používají pro bezdrátový přenos Bluetooth, z této technologie dokážou vymáčknout High-End zvuk což je pro mě velkým překvapením. Jejich spárování s telefonem proběhlo ukázkově…na první dobrou, kdyby takhle fungovala všechno, byl by svět techniky úžasným místem. Sluchátka zároveň dokážou fungovat jako špičkové Handsfree což je velmi příjemné. Pomocí tlačítek na těle náušníků můžete ovládat přehrávač – přeskakovat, přetáčet skladby a zapuzovat právě hrající track. Samozřejmě jsou zde k dispozici taky funkce ztlumení a zesílení hlasitosti. Mimo toho sluchátka nabízejí aktivní systém na potlačení okolního hluku. Nabíjejí se pomocí USB a jsou vybaveny i klasickým linkovým audio vstupem pro propojení kabelem.
Zvuk sluchátek mě opravdu mile překvapil a je vidět, že spousta oslavných recenzí z celého světa nelhalo.

Sluchátka jsou velice hezky dílensky zpracované a designově/ergonomicky opravdu vydařené. Tlak na hlavu je minimální a přitom člověk nemá pocit, že každou chvíli spadnou. Dobře vymyšlené je i jednoduché složení do transportního obalu, který je součástí balení. Za cenu 11 490,- Kč bych řekl opravdu hodně. PP

definitive_technology_symphony_1_headphones_5

stazeny-soubor

definitive-technology-symphony-1-announce-2015-02-450x373

Máte li chvíli a chcete si je poslechnout, neváhejte a přijďte do našeho nového showroomu Hifi Media, Kaštanová – centrum bydlení a designu

Write a comment